X Ważne: Strona www.phusbs.com wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
 
 
Menu
 
Bonus Klub
 
Caparol

pokoloruj swój dom

 
Zapraszamy

Odwiedź nas na Facebooku!

 
 
 

Jak zaoszczędzić ponad trzy tysiące złotych na ogrzewaniu domu?

 Za modelowy sposób ocieplenia domu przyjęto izolację podłogi o grubości 20cm, izolację ścian o grubości 30cm i dachu - 40cm. Zestawiono te założenia z przeciętnymi grubościami ociepleń w większości domów, które budowane przed laty posiadają izolację podłóg, dachu czy ścian zwykle nie większą niż 5cm.

 

 Jeśli zatem uzupełnimy ocieplenie do wartości właściwych, a dom ogrzewamy węglem „eko-groszkiem” - roczne oszczędności wyniosą ok. 1750 zł. Przy ogrzewaniu gazem zaoszczędzimy dwa i pół tysiąca złotych. Największe oszczędności możemy wygenerować, kiedy do ogrzewania stosujemy olej opałowy lub energię elektryczną. Wówczas w naszych portfelach pozostanie ponad trzy i pół tysiąca złotych.

- Izolacja domu to inwestycja długofalowa, zwraca się stosunkowo szybko. Przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego warto spojrzeć więc w przyszłość i wybrać produkty, które właściwie spełnią swoją funkcję, a przy tym pozwolą maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji domu - mówi Henryk Kwapisz, menedżer rozwoju rynku ISOVER - W ofercie ISOVER klienci znajdą produkty o parametrach gwarantujących energooszczędność, a to wartość, która z pewnością zaprocentuje.

Najnowsza oferta ISOVER obejmuje produkty o najniższych współczynnikach przenikania ciepła lambda - im niższy współczynnik lambda, tym bardziej energooszczędny produkt. Są nimi wprowadzona ostatnio na rynek Profit-Mata (lambda 0,035), znana i ciesząca się od kliku lat dużym zainteresowaniem wśród osób budujących dom Super-Mata (lambda 0,033) oraz ISOVER Multimax 30 o najniższym współczynniku lambda wśród wełen mineralnych w Polsce - zaledwie 0,030 W/mK.

FAKTY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE:

1.Koszt budowy domu energooszczędnego jest znacząco mniejszy, niż koszty budowy i późniejszej termomodernizacji (zapewniającej podobne oszczędności energii). Taka budowa łącznie pochłania nawet 160% kosztów domu, który od razu zostałby zbudowany w technologii energooszczędnej.
2.Różnica kosztów budowy domu (o pow. 120 m2) przeprowadzonej według standardów energooszczędnych, w porównaniu z jego budową według aktualnych wymagań prawnych nie jest wcale duża – może nie przekraczać 4%.
3.Zwrot takich nakładów (opisana w pkt 2 różnica kosztów dla domu o pow. 120 m2) następuje stosunkowo szybko – trwa to około 9 lat.
4.Z porównania kosztów budowy domu typowego i energooszczędnego (dotyczy domu o pow. 120 m2) wynika także, że dla zmniejszenia zużycia energii o ok. 25 kWh/m2 rocznie, może wystarczyć podniesienie nakładów na izolację cieplną o 1%.

źródło: raport WWF, przygotowany przez FEWE we współpracy z ISOVER