X Ważne: Strona www.phusbs.com wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
 
 
Menu
 
Bonus Klub
 
Caparol

pokoloruj swój dom

 
Zapraszamy

Odwiedź nas na Facebooku!

 
 
 

Styropian - znikanie styropianu, oddychanie ścian

ZNIKANIE STYROPIANU

 

W ostatnim czasie wokół tego tematu narosło wiele kontrowersyjnych i sprzecznych ze sobą opinii. Styropian jako materiał izolacyjny posiada zestaw cech, które czynią go dobrym izolatorem. Uwzględnienie tych cech, a tym samym wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem, pozwala na uzyskanie bardzo dobrego docieplenia, którego trwałość będzie kilkudziesięcioletnia. Badania prowadzone przez firmę BASF już od ponad 40 lat wykazały, że w prawidłowo ułożonej izolacji właściwości fizyko-chemiczne styropianu pozostają niezmienione. Styropian nie starzeje się, nie butwieje i nie gnije a tym samym nie stwierdzono zjawiska zanikania styropianu w wyniku naturalnego starzenia. Oczywiście dotyczy to styropianu zabezpieczonego przed działaniem promieniowania UV.

W przypadku braku takiego zabezpieczenia płyty styropianowe żółkną, a potem w miarę upływu czasu kruszą się. Dlatego ważnym jest, aby płyty styropianowe stosowane na zewnątrz obiektów były zabezpieczone przed wpływami warunków atmosferycznych.

więcej

Produkcja styropianu

Historia powstania styropianu jest oczywiście następstwem innej - związanej z wynalezieniem materiału, od którego "wszystko się zaczęło".

Tym materiałem jest polistyren. Polistyren ma długą historię rozwoju i jak to często już bywało w przypadku różnych wynalazków - został odkryty zupełnie przypadkowo. Dokonał tego w roku 1839 podczas swoich badań, pewien niemiecki aptekarz Simon - wyizolowując substancję z naturalnej żywicy. Nie zdawał on sobie jednak sprawy z tego czym było jego odkrycie.

Człowiekiem, który uświadomił sobie fakt odkrycia tworzywa sztucznego przez Simona, był niemiecki chemik - Hermann Staudinger W roku 1922 Staudinger opublikował swoje teorie na temat polimerów. Teoria Staudingera opierała się na stwierdzeniu, że naturalne gumy zbudowane są z długich powtarzających się łańcuchów monomerów, które nadają im elastyczność. W swoich badaniach Staudinger poszedł dalej, stwierdził, że materiały wyprodukowane dzięki termicznym przemianom styrenu będą miały właściwości podobne do gumy. Za swoje osiągnięcia otrzymał w roku 1953 nagrodę Nobla. 

"Era tworzyw sztucznych" została zapoczątkowana w roku 1930 kiedy to naukowcy z firmy Badische Anilin & Soda-Fabrik (BASF) opracowali metodę przemysłowej produkcji polistyrenu. Styropian został wynaleziony przez firmę BASF w roku 1950, a w następnym miała miejsce jego premiera rynkowa. Od tego momentu zyskał sobie miano jednego z najbardziej praktycznych i pożądanych materiałów termoizolacyjnych znajdując zastosowanie praktycznie w każdym obszarze ludzkiej działalności.

więcej

SZKOŁA IZOLACJI - ISOVER

 Szkoła Izolacji jest zbiorem wyselekcjonowanych i przystępnie sformułowanych informacji, ujętych w postać praktycznych porad, teoretycznych wyjaśnień oraz pomocnych i jasnych instrukcji montażu.

 

Filmy montażowe

Filmy powstały przy współpracy marek ISOVER i Rigips. Są znakomitym materiałem szkoleniowym, który uzupełni wiedzę teoretyczną fachowców.

 

źródło isover.pl


Świętuj z nami 20 lat! Rigips w Polsce

Poznaj Rodzinę Rigips i zobacz jakie niespodzianki
przygotowali specjalnie dla Ciebie z okazji jubileuszu 20-lecia.

 

 


Zdrowe mieszkanie - Caparol E.L.F.

W mieszkaniu lub innych pomieszczeniach spędzamy przynajmniej 10 godzin dziennie, co stanowi ponad 1/3 życia. Jeszcze więcej czasu we wnętrzach przebywają małe dzieci. Nic więc dziwnego, że dbamy o higienę naszych domów i miejsc pracy. Jednak nawet najstaranniejsze sprzątanie, ani wietrzenie nie wystarczy, by usunąć z powietrza szkodliwe substancje.

Najczęściej występującymi w pomieszczeniach substancjami szkodliwymi są pary rozpuszczalników i plastyfikatorów zawartych w farbach, lakierach, klejach i wykładzinach podłogowych. Farby i lakiery przeznaczone do stosowania w mieszkaniach powinny zawierać możliwie niewielkie ilości takich składników. Jest to szczególnie istotne w przypadku farb: znacznie częściej malujemy ściany niż zmieniamy wykładzinę. Należy ponadto pamiętać, że z każdym rokiem substancje emitowane z farb i lakier będą dłużej pozostawać w pomieszczeniu ze względu na powszechną tendencję oszczędnego gospodarowania energią i coraz lepsze “uszczelnianie” naszych domów.

Kliknij więcej i przeczytaj na temat farb Caparola ze znaczkiem E.L.F.

więcej

NOWATORSKI PROGRAM GWARANCYJNY

10-letni okres gwarancji na systemy dociepleń BOLIX.

szczegóły w siedzibie firmy

więcej

PROGRAMY PARTNERSKIE DLA WYKONAWCÓW!

więcej

KOLEJNY ZIMOWY SEZON SZKOLENIOWY ZAKOŃCZONY

Zakończył się kolejny, organizowany przez nas zimowy cykl szkoleń (zima 2013/2014). Jak zwykle szkolenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony  firm wykonawczych. W tym sezonie zorganizowaliśmy szkolenia w oparciu o współpracę z firmami: RIGIPS, ATLAS, KOELNER, CAPAROL.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNY SEZON SZKOLENIOWY!


PRZY ZAKUPIE STYROPIANU ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE GRATIS!

Regulamin promocji dostępny w siedzibie firmy.

Zapraszamy!

więcej

PROJEKTY ELEWACJI GRATIS - BUDYNEK W AKTUALNYM STANIE

Regulamin promocji "PROJEKT ELEWACJI GRATIS" dostępny w siedzibie firmy.

więcej

1 [2] 3