X Ważne: Strona www.phusbs.com wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
 
 
Menu
 
Bonus Klub
 
Caparol

pokoloruj swój dom

 
Zapraszamy

Odwiedź nas na Facebooku!

 
 
 

Produkcja styropianu

Historia powstania styropianu jest oczywiście następstwem innej - związanej z wynalezieniem materiału, od którego "wszystko się zaczęło".

Tym materiałem jest polistyren. Polistyren ma długą historię rozwoju i jak to często już bywało w przypadku różnych wynalazków - został odkryty zupełnie przypadkowo. Dokonał tego w roku 1839 podczas swoich badań, pewien niemiecki aptekarz Simon - wyizolowując substancję z naturalnej żywicy. Nie zdawał on sobie jednak sprawy z tego czym było jego odkrycie.

Człowiekiem, który uświadomił sobie fakt odkrycia tworzywa sztucznego przez Simona, był niemiecki chemik - Hermann Staudinger W roku 1922 Staudinger opublikował swoje teorie na temat polimerów. Teoria Staudingera opierała się na stwierdzeniu, że naturalne gumy zbudowane są z długich powtarzających się łańcuchów monomerów, które nadają im elastyczność. W swoich badaniach Staudinger poszedł dalej, stwierdził, że materiały wyprodukowane dzięki termicznym przemianom styrenu będą miały właściwości podobne do gumy. Za swoje osiągnięcia otrzymał w roku 1953 nagrodę Nobla. 

"Era tworzyw sztucznych" została zapoczątkowana w roku 1930 kiedy to naukowcy z firmy Badische Anilin & Soda-Fabrik (BASF) opracowali metodę przemysłowej produkcji polistyrenu. Styropian został wynaleziony przez firmę BASF w roku 1950, a w następnym miała miejsce jego premiera rynkowa. Od tego momentu zyskał sobie miano jednego z najbardziej praktycznych i pożądanych materiałów termoizolacyjnych znajdując zastosowanie praktycznie w każdym obszarze ludzkiej działalności.

więcej

SZKOŁA IZOLACJI - ISOVER

 Szkoła Izolacji jest zbiorem wyselekcjonowanych i przystępnie sformułowanych informacji, ujętych w postać praktycznych porad, teoretycznych wyjaśnień oraz pomocnych i jasnych instrukcji montażu.

 

Filmy montażowe

Filmy powstały przy współpracy marek ISOVER i Rigips. Są znakomitym materiałem szkoleniowym, który uzupełni wiedzę teoretyczną fachowców.

 

źródło isover.pl


Świętuj z nami 20 lat! Rigips w Polsce

Poznaj Rodzinę Rigips i zobacz jakie niespodzianki
przygotowali specjalnie dla Ciebie z okazji jubileuszu 20-lecia.

 

 


Zdrowe mieszkanie - Caparol E.L.F.

W mieszkaniu lub innych pomieszczeniach spędzamy przynajmniej 10 godzin dziennie, co stanowi ponad 1/3 życia. Jeszcze więcej czasu we wnętrzach przebywają małe dzieci. Nic więc dziwnego, że dbamy o higienę naszych domów i miejsc pracy. Jednak nawet najstaranniejsze sprzątanie, ani wietrzenie nie wystarczy, by usunąć z powietrza szkodliwe substancje.

Najczęściej występującymi w pomieszczeniach substancjami szkodliwymi są pary rozpuszczalników i plastyfikatorów zawartych w farbach, lakierach, klejach i wykładzinach podłogowych. Farby i lakiery przeznaczone do stosowania w mieszkaniach powinny zawierać możliwie niewielkie ilości takich składników. Jest to szczególnie istotne w przypadku farb: znacznie częściej malujemy ściany niż zmieniamy wykładzinę. Należy ponadto pamiętać, że z każdym rokiem substancje emitowane z farb i lakier będą dłużej pozostawać w pomieszczeniu ze względu na powszechną tendencję oszczędnego gospodarowania energią i coraz lepsze “uszczelnianie” naszych domów.

Kliknij więcej i przeczytaj na temat farb Caparola ze znaczkiem E.L.F.

więcej

NOWATORSKI PROGRAM GWARANCYJNY

10-letni okres gwarancji na systemy dociepleń BOLIX.

szczegóły w siedzibie firmy

więcej

PROGRAMY PARTNERSKIE DLA WYKONAWCÓW!

więcej

KOLEJNY ZIMOWY SEZON SZKOLENIOWY ZAKOŃCZONY

Zakończył się kolejny, organizowany przez nas zimowy cykl szkoleń (zima 2013/2014). Jak zwykle szkolenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony  firm wykonawczych. W tym sezonie zorganizowaliśmy szkolenia w oparciu o współpracę z firmami: RIGIPS, ATLAS, KOELNER, CAPAROL.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNY SEZON SZKOLENIOWY!


PRZY ZAKUPIE STYROPIANU ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE GRATIS!

Regulamin promocji dostępny w siedzibie firmy.

Zapraszamy!

więcej

PROJEKTY ELEWACJI GRATIS - BUDYNEK W AKTUALNYM STANIE

Regulamin promocji "PROJEKT ELEWACJI GRATIS" dostępny w siedzibie firmy.

więcej

ZIMOWY OKRES SZKOLENIOWY 2012/2013

Zimowy okres szkoleniowy 2012/2013 zakończony!

Sezon szkoleniowy 2012/2013 został zakończony. Przeprowadziliśmy 6 szkoleń, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony firm wykonawczych. Zapraszamy na kolejny sezon szkoleniowy!

więcej

1 [2] 3